Історія виникнення натяжних стель

Найперші натяжні стелі виникли ще в античні часи. Втім як і інші речі, в якісь історичні часи натяжні стелі були несправедливо забуті, в інші, навпаки, перебували на піку популярності. Реальної популярності вони набули лише в 60-і роки минулого століття: спочатку в Швеції, потім у Західній Європі, звідки і пішли в навколосвітню подорож. Але, як вам відомо, на Заході всім розумним матеріалами і розробкам досить швидко знаходять комерційне втілення.

І ось тонка, проте міцна на розрив плівка, яка може при нагріванні стає еластичною, а при охолодженні відновлювати свій початковий вигляд, знайшла свою нішу на ринку. Задумка, хоч і не нова, із застосуванням даної технології стала просто феноменальною: не потрібно нічого робити зі старою, потрісканою стелею, ні найменшого бруду, за декілька годин ідеально рівна поверхня.

Величезну любов натяжні стелі здобули у французів, які довели до ідеального стану технологію виготовлення ПВХ-плівки, необхідної для натяжної стелі.

Спочатку це була лише біла стеля з матовою фактурою. Вона досить швидко стала популярною, переважно у пенсіонерів (у Франції це досить забезпечена категорія громадян). Старіє людина, із нею старіє і будинок, а змінювати звичний інтер’єр немає бажання.

Французькі натяжні стелі виявилися вельми доречними. Згодом колірна гама була розширена, з’явилася лакова фактура (такий ефект не дає зараз жоден інший матеріал) і стелі стали дуже суттєвим компонентом дизайну.

На сьогоднішній день різноманіття фактур дає можливість вписати ці стелі в будь-який інтер’єр.

Добавить комментарий